PIEŚŃ W MIEŚCIE

warsztaty pieśniarsko-głosowe

„Pieśń W Mieście” to cykl  3 filmów poświęconych pieśniom ludowym zrealizowany na zlecenie fundacji Nowa Sztuka Wet Music. Filmy mają formę warsztatów wokalnych, podczas których prowadząca  Anna Niestatek opowiada o genezie powstania pieśni z różnych części świata oraz o emocjach jakie towarzyszą przy śpiewaniu. Swoimi występami udowadnia, że pieśni ludowe mogą być wykonywane zarówno w surowym postindustrialnym krajobrazie jak i w innych nietypowych oraz typowych terenach miejskich. Podczas części warsztatowej prowadząca zwraca uwagę na techniczne aspekty śpiewu takie jak odpowiednia pozycja oraz kontrolowanie pracy przepony podczas wykonywania pieśni. Każdy z odcinków kończy (lub zaczyna) wykonanie ludowej pieśni przez Annę 3 różnych miejscach w obrębie miasta Bydgoszcz.

Anna Niestatek to utalentowana wokalistka i performerka, której prace wykraczają poza powszechnie stosowane środki w sztuce. Posługuje się głosem, tańcem, performance’em i przede wszystkim emocjami. Miałem już z okazję 3-krotnie pracować z tą utalentowaną artystką podczas realizowania wideorelacji z koncertów Bydgoskiej Orkiestry Improwizowanej.

Podczas zdjęć  na zewnątrz akurat trafiliśmy na jeden z najzimniejszych dni w roku 2021. Temperatura wahała się w okolicach – 15°C i po spędzeniu około pięciu godzin w plenerze zgodnie uznaliśmy że zadanie zostało wykonane.

Pozostałe dwa odcinki można obejrzeć na kanale YouTube fundacji, linki poniżej.

Pieśń W Mieście – Odcinek nr 2

Pieśń W Mieście – Odcinek nr 3

Date:
realizacja:
video4bands