THE CUFFS – Electric Anaconda

mój pierwszy oficjalny teledysk dla zespołu

Przyjęcie zlecenia na stworzenie tego teledysku przyjmuje za początek mojej działalności jako VIDEO4BANDS. Do tej pory pracowałem głównie jako montażysta cudzych zdjęć. Telefon od Schizmaćka (wokalisty The Cuffs) był moim pierwszym zleceniem na stworzenie teledysku lyric video i to od razu dla świetnej punkowo – rock’n’rollowej kapeli The Cuffs. Znam tą ekipę ze wspólnych koncertów z dawnych lat. Najdłużej (od początku lat 90-tych) znam  Schizmaćka – legendarną postać sceny hardcore/punk z którym miałem przyjemność współtworzyć w międzyczasie kilka projektów muzycznych takich jak Kompania Karna czy Estrada Bastards.

Wracając do The Cuffs, teledysk promuje ich trzecią i ostatnią płytę zatytułowaną po prostu „Count von Madenoff and the Electric Anaconda Society”. Niestety nie nagrają już więcej muzyki w oryginalnym składzie, gdyż 9/11 roku dwudziestego odszedł basista i współautor dużej części materiału z pierwszego okresu działalności zespołu Hubert Sulewski. (RIP Hubby)

W tamtym czasie miałem bardzo ograniczone możliwości na stworzenie fajnego tła pod napisy, dlatego skorzystałem ze stockowych ujęć pędzących pojazdów  i na to nałożyłem warstwę animowanych napisów. Ponieważ efekt końcowy spodobał się zespołowi, postanowiłem kontynuować działalność, za co jestem im wdzięczny.

Do płyty wracam regularnie, gdyż jest to według mnie jedna z najlepszych rock’n’roll-owych płyt nagranych w Polsce w ostatnim czasie. Posłuchaj.

Date:
realizacja:
video4bands