Dubska feat. Bisz – Supeł

bydgoska kooperacja artystów do której musiało w końcu dojść.

Kawałek zespołu DUBSKA pt. Supeł ze świetnym tekstem  Bisza i Dymola powstał już grubo ponad rok temu i miał swoją premierą na festiwalu w Ostródzie w 2019 roku. Pierwszy raz miałem okazję widzieć i słyszeć go podczas mini festiwalu reggae organizowanym przez Stowarzyszenie Get Up przy bydgoskim klubie Estrada. Bardzo cieszyłem się na możliwość wykonania tego wideoklipu ze względu na fakt że z Biszem współpracuje na co dzień w zespole B.O.K, a zespół Dubska w zasadzie znam sprzed początku ich działalności jak jeszcze grali jako RISE. Szalonych muzyków go tworzących – jeszcze dłużej.

Ponieważ na videoklipie tego nie widać, warto zaznaczyć że teledysk zrealizowaliśmy w jednym z gospodarczych budynków ZACHEMu czyli historycznie największej (jeżeli chodzi o powierzchnię) fabryce w Polsce położonej od południowo-wschodniej strony Bydgoszczy. Znajomy fotograf zaadoptował budynek na swoją pracownię i udostępnił nam ją, abyśmy mogli tam zrealizować zdjęcia. W pobliskiej scenerii przy -15 stopniowym mrozie realizowałem jakiś czas później jeden z odcinków do cyklu filmów Pieśń W Mieście

Nakręcenie ujęć zajęło nam jakieś 4-5 godzin pewnego pięknego wrześniowego przedpołudnia. Pomagał jeszcze jeden kolega od świateł (którego imienia nie pamiętam, ale pozdrawiam serdecznie). Zmontowałem całość z głównego planu, a stockowe przebitki dobrał, wmontował w całość i przefiltrował Przemek Tkaczyk.

Piosenka bezbłędnie opisuje splątane w supeł zależności na wielu płaszczyznach życia, pojmowanie moralności przez ludzi i ich nawyki w obecnej cyfrowo – medialnej rzeczywistości. Liryczne wyżyny, muzycznie świetnie przemyślane i dojrzałe. Nic tylko sprawdzać i wspierać takich artystów!

Date:
zdjęcia:
video4bands
montaż:
video4bands i Przemysław Tkaczyk