Propagandhi – Punk Rock Holiday 2019

Propagandhi – teledysk z ujęć koncertowych na festiwalu Punk Rock Holiday w 2019 roku

 

Koncertowy wideoklip z perspektywy publiki dla zespołu Propagandhi jest efektem mojej trzeciej wycieczki do Słowenii na Punk Rock Holiday 1.9. Wideorelację z wcześniejszej edycji tego najlepszego w Europie festiwalu (z topową ligą zespołów na scenie melodyjnego h/c)  możesz zobaczyć tutaj.

Kanadyjski kwartet Propagandhi był headlinerem festiwalu w 2019 roku i mogę powiedzieć że był to jeden z najlepiej technicznie zagranych koncertów jakie widziałem swoim życiu jeżeli chodzi o hardcore/punk. Przed laty podobne wrażenie zrobiło na mnie A Wilhelm Scream gdy jako Upside Down mieliśmy zaszczyt ich support’ować w Poznaniu „Pod Minogą”. Kilka lat później widziałem ich na tym samym festiwalu i cały czas trzymają formę. W ogóle poziom kapel grających na PRH jest wysoki i warto zwracać uwagę zwłaszcza na zespoły z małej sceny. Można się zdziwić.

Propagandhi znane jest z tego, że od 30 lat reprezentują bardzo wysoki poziom jeżeli chodzi o granie na instrumentach. Rzekłbym, że grają dość inteligentną odmianę gitarowej muzyki, ich kompozycje są często bardzo złożone rytmicznie, harmonicznie i mają zaskakujące zwroty i radykalne zmiany klimatów. W tekstach od początku poruszają ważne tematy społeczne i polityczne. Ten numer akurat taki nie jest, ale akurat te fragmenty wideo mi przypasowały do tego teledysku. Na scenie najbardziej energetyczna jest gitarzystka Sulynn Hago która poza wycinaniem riffów z szybkością światła jest nauczycielką muzyki klasycznej. Hago jest najmłodszym nabytkiem – gra w zespole od 2015 i warto ją sprawdzić, bo to niezła aparatka jest.

Date:
realizacja:
video4bands