Punk Rock Holiday

Punk Rock Holiday 2018 – wideoraport

punk rock holiday - prawdopodobnie najlepszy festiwal HC/punk w europie

Wszyscy którzy interesują się melodyjnym hc/punkiem i innymi pokrewnymi brzmieniami na pewno kojarzą festiwal Punk Rock Holiday. W 2020 roku powinna była odbyć się dziesiąta, jubileuszowa edycja tego wyjątkowego wydarzenia muzycznego. Jak wiadomo pandemia pokrzyżowała plany i trzymamy kciuki, aby w tym roku spotkać się w pięknej Słowenii.

punk rock holiday
Punk Rock Holiday

czołówka światowej sceny Hard Core / punk w pięknych okolicznościach przyrody

Festiwal camp jest piękne położony w Alpach Julijskich nad jedną z najbardziej czystych rzek w europie Soča na obrzeżach miasta Tolmin w zachodniej części Słowenii. Myślę że podczas 9 edycji przewinęła się tam ścisła czołówka światowego hc/punka. Bad Religion, NOFX, Pennywise, Propagandhi, H2O, Lillingtones, Vandals, Lag Wagon, Strung Out, Descendents, No Fun At All, Madball, Voodoo Glow Skulls, Adhesive, Comeback Kid, Terror czy Agnostic Front to tylko mały wycinek kapel, które zagrały. Można powiedzieć że byli tam już wszyscy gracze, którzy się liczą na tej scenie poza Rancid (btw – nie mogę tego skumać o co tu biega).

Punk Rock Holiday
Punk Rock Holiday
punk rock holiday

punkowa organizacja zdaje egzamin

Na festiwalu są 2 sceny: główna i plażowa, gdzie koncerty startują w południe. Warto zwrócić uwagę na te właśnie zespoły często pisane małym drukiem na plakacie, bo często tam jest większy ogień niż na scenie głównej. Punk Rock Holiday ma bardzo przyjazną infrastrukturę dla festiwalowiczów.  Pomimo punkowego wyluzu wszystko jakoś zdaje egzamin organizacyjnie. Nie można pojechać tam z psem. Spora część załogantów przyjeżdża z dzieciakami. Na terenie jest trzecia mini scena, gdzie kapele grają sety akustyczne. I są to sety takich kapel jak np Authority Zero, Bad Cop Bad Cop czy Lawrence Arms.

Punk Rock Holiday
Punk Rock Holiday
punk rock holiday
wszystkie fotografie - video4bands.pl

Punk Rock Holiday na pełnym luzie

Na terenie festiwalu rampy, skateboarderzy, rolkarze, barberzy, masażyści i inni czarodzieje. Ludzie wyluzowani i mocno podziarani. Wszędzie czuć blanty, browary się leją od rana, ale nie ma agresji i przypałowych sebixów . W młynie pod sceną ogień i pełny savoir vivre, ale ratownicy co dzień kilku typów na noszach eksportują do namiotu słoweńskiego PCK (stagediving at your own risk). Jak się wyścieli 100 Euro to przelecisz się paralotnią nad terenem, piękna sprawa. Zapraszam do obejrzenia krótkiej wideo relacji skręconej na mocnym spontanie za pomocą one and only gopro5. Jako że headlinerem w 2018 roku był Bad Religion za podkład muzyczny posłużył kawałek „Punk Rock Song” z koncertowej płyty „Tested”. Film dokumentuje 2018 rok, natomiast wszystkie fotki pochodzą z edycji 1.9 w 2019 roku.